All Recent Competitions | Date | Winner |
Members Festive Jamboree - East |
Thursday 28th November 2019 | Mark Kiff, Brendan Lethaby, Jason Palmer, Mark Swift |
Members Festive Jamboree - West |
Thursday 28th November 2019 | Phil Bolton, Raymond Brett, Tony Hayward, Chris Keogh |
October Stableford - West |
Sunday 20th October 2019 | Toby Davies |
Ladies Invitation Day - East |
Tuesday 15th October 2019 | Marcia Redwood (Royal North Devon Golf Club) & Nicky Sandom |
Roll Up Competition - East |
Sunday 13th October 2019 | Giles Daniel |
The Saunton Salver - East Day 2 |
Thursday 10th October 2019 | David Banbury & Ray Saunders |
The Saunton Salver - West Day 2 |
Thursday 10th October 2019 | Jim Airth & Graham Lucas |
The Saunton Salver - East Day 1 |
Wednesday 9th October 2019 | Andrew Lammas & Kevin Woodham |
The Saunton Salver - West Day 1 |
Wednesday 9th October 2019 | Patrick CRANE & D Picton |
October Medal/Chivenor Trophy - West |
Sunday 6th October 2019 | Richard Lock |
Mixed Foursomes/Harris Chipper - West |
Saturday 28th September 2019 | Barbara Beer & Richard Beer |
Lady Vets 3 Ball Team Event - West |
Thursday 26th September 2019 | Alison Pollok, Nicky Sandom, Avril Starling |
Ladies Open 3 Ball Team Event - West |
Tuesday 10th September 2019 | Jaunita Gobby, Michelle Ward, Kathy Young |
Sept Medal/Autumn Bank Holiday Cup - East |
Saturday 7th September 2019 | Steve Adkins |
Members & Guest Day - East |
Sunday 1st September 2019 | Alan Mock & Nigel Reed |
Committee Cup - West |
Saturday 31st August 2019 | Tom Gillespie |
Foster Memorial Cups - East |
Thursday 29th August 2019 | Paul Vicary & Susan Vicary |
Killard Leavey Salver - East |
Wednesday 28th August 2019 | Ian Towson |
Killard Leavey Cup - West |
Wednesday 28th August 2019 | Frank Coyle |
Goodban Salvers (any combination) Medal Foursomes - East |
Tuesday 27th August 2019 | Frank Ellis & Jan Ellis |
Over 60's Open Week Challenge |
Tuesday 27th August 2019 | Andy Bowskill |
Open Monthly Medal - East |
Monday 26th August 2019 | Stuart Russell |
Micky Paine - White Tee Stableford - East |
Sunday 25th August 2019 | Philip Evans |
Club Scratch Gold Medal - East |
Saturday 24th August 2019 | Graeme Stirk |
Ladies Open Week Stableford - West |
Saturday 24th August 2019 | Susan Glover |
Open 3 Ball Team Event - West |
Friday 23rd August 2019 | Phil Bolton, Chris Keogh, Craig Welmers |
Open 3 Ball Team Event - East |
Friday 23rd August 2019 | Finn Begley, William L Hunt, Alexander Marks |
Jack Cropper - Yellow Tee - West |
Thursday 22nd August 2019 | Dale Morley |
Ladies Open Week Medal - East |
Tuesday 20th August 2019 | Julie Brookes |
R&A Boys Amateur Championship Practice Round - East |
Monday 12th August 2019 | |
R&A Boys Amateur Championship Practice Round - West |
Monday 12th August 2019 | |
R&A Boys Amateur Championship Practice Round - West |
Sunday 11th August 2019 | |
R&A Boys Amateur Championship Practice Round - East |
Sunday 11th August 2019 | |
R&A Boys Amateur Championship Unofficial Practice - East |
Saturday 10th August 2019 | |
R&A Boys Amateur Championship Unofficial Practice - West |
Saturday 10th August 2019 | |
August Stableford - East |
Sunday 4th August 2019 | Alan Carter |
August Mixed Greensomes - East |
Saturday 3rd August 2019 | Jayne Day & Peter Day |
SAUNTON JUG - EAST COURSE |
Thursday 1st August 2019 | Albert MacKenzie & Jon Sutherland |
SAUNTON JUG - WEST COURSE |
Thursday 1st August 2019 | Andy Rich & Robert Vooght |
SAUNTON CHALLENGE CUP 2019 |
Sunday 28th July 2019 | Frank Ellis |
Open Mixed 4 Man Team |
Wednesday 24th July 2019 | Liz Cann, Alison Down, Ross Hunter, Michael Rooke |
July Mixed Greensomes/Palmers Putter - West |
Saturday 20th July 2019 | Stanley White & Mia Williams |
Open Mixed Greensomes - East |
Sunday 14th July 2019 | Mark Davis & Ruby Davis |
June Mixed 4BBB - East |
Saturday 15th June 2019 | Mark Davis & Ruby Davis |
North Devon Junior League |
Sunday 2nd June 2019 | Stanley White |
Junior Open & North Devon Junior League - West |
Sunday 2nd June 2019 | William Tomlin |
Open 3 Ball Team Event - West |
Wednesday 29th May 2019 | Mark Galliford, Ritchie Joslin, Daren Thorne |
May Stableford - West |
Sunday 19th May 2019 | Sean Macauley |
North Devon Vets League - East |
Wednesday 15th May 2019 | Terry Churchill |
Mixed Foursomes Centenary Salver - East |
Saturday 11th May 2019 | Anne Davies & Stephen A J Davies |
Ladies Open 3 Ball Team Event - East |
Tuesday 7th May 2019 | Gillian Brown, Marlies Groenewald, Christopher Powell |
Vets Open |
Wednesday 1st May 2019 | Ian Brady & Simon Penrose |
WEST OF ENGLAND STROKE PLAY CHAMPIONSHIPS 2019 |
Friday 26th April 2019 | Charlie Salter |
EASTER CHALLENGE 2019 |
Monday 22nd April 2019 | Andrew Day |
April Mixed Greensomes - West |
Saturday 20th April 2019 | Jan Reynolds & Trevor Reynolds |
April Medal/Christie Cup - East |
Saturday 6th April 2019 | Jake Burnage |
WEST OF ENGLAND CAPTAINS - EAST COURSE |
Thursday 28th March 2019 | Steve Langley & Alistair Ross |
WEST OF ENGLAND CAPTAINS - WEST COURSE |
Thursday 28th March 2019 | K Hanson & Brendan Nunan |
North Devon League Div 1 - East |
Sunday 24th March 2019 | Matthew White |
Open 3 Ball Team Event - West |
Sunday 17th March 2019 | Neil Braund, Guy Jones, Paul Andrew Prentice |
Open 3 Ball Team Event - East |
Sunday 17th March 2019 | Martin Adams, JASON BROCK, Lee Palk |
The Midlands Jamboree - East Day 2 |
Friday 15th March 2019 | Steven Blakeley & Jim Chambers |
The Midlands Jamboree - West Day 2 |
Friday 15th March 2019 | Kevin Durkin & Christopher Edwards |
The Midlands Jamboree - East Day 1 |
Thursday 14th March 2019 | Roger Partridge & Ian Watkins |
The Midlands Jamboree - West Day 1 |
Thursday 14th March 2019 | David Heath & David Middleton |
DEVON GOLF CAPTAINS - TEAM EVENT - EAST |
Thursday 28th February 2019 | Mike Jewell & A Pryce |
DEVON GOLF CAPTAINS - TEAM EVENT - WEST |
Thursday 28th February 2019 | Richard Beard & Julian Netherway |
February Stableford - West |
Sunday 24th February 2019 | Tim Chapple |
February Mixed Greensomes - East |
Saturday 23rd February 2019 | Jayne Begley & Mark Begley |
Ladies Team Challenge - East |
Thursday 21st February 2019 | Gillian Brown, Jade Cope, Amanda Mayne |
Ladies Team Challenge - West |
Thursday 21st February 2019 | Julie Hayes, Alison Hilton, Sarah Lockwood |
Vets Team Challenge - East Course |
Thursday 7th February 2019 | Duncan Beck & Cliff Nightingale |
Vets Team Challenge - West Course |
Thursday 7th February 2019 | Paul Ezard & Rod Milsom-smith |
Roll Up Competition - West |
Saturday 19th January 2019 | Richard Screech |
Past Captains Trophy |
Saturday 5th January 2019 | David Banbury, Ray Saunders, Jon Sutherland, Colin Thorne |